Rubriky:

Lyže a snowboard

Krýzl poprvé v sezóně bodoval ve slalomu SP

15. prosince 2013 11:09 - Val d´Isere
(Aktualizováno: 15. prosince 2013 13:45)

Lyžař Kryštof Krýzl si připsal první body ve slalomové sezóně Světového poháru, když dojel do cíle jako 25. ve Val d'Isere. Závod vyhrál Rakušan Mario Matt a stal se nejstarším vítězem slalomu v historii.

 

ZOOM Agence

Slalom ve Val d'Isere vyhrál Rakušan Mario Matt, který se stal ve 34 letech nejstarším vítězem slalomu v historii seriálu. Dosavadním rekordmanem byl někdejší norský lyžař Finn-Cristian Jagge, který byl v době svého posledního triumfu o rok mladší. Matt vystoupil na nejvyšší stupínek poprvé od triumfu v Kranjské Goře v roce 2011. Svou bilanci v SP vylepšil na 15 vítězství, čtrnáct z nich oslavil právě ve slalomu.

V součtu s druhým místem z předchozího slalomu v Levi se Matt ujal vedení v průběžném pořadí disciplíny. Před Harginem má náskok 55 bodů. Na druhé místo se z osmé příčky po prvním kole posunul Švéd Mattias Hargin, který za vítězem zaostal o 53 setin. Třetí Patrick Thaler si oproti první jízdě o místo pohoršil, přesto se v 35 letech stal nejstarším mužem na stupních vítězů v SP.

Krýzl prožil báječný víkend

Český zástupce Kryštof Krýzl byl pětadvacátý už po prvním kole a navázal na dvacáté místo ze sobotního obřího slalomu. Filip Trejbal po pádu nedokončil první jízdu.

Jen několik branek trval návrat Bodeho Millera ke slalomu. Američan strávil na trati prvního kola osm vteřin, než udělal první hrubou chybu, a několik okamžiků poté po dalším zaváhání vyjel z dráhy a skončil. Nebodoval překvapivě ani mistr světa Marcel Hirscher. Rakušan po velké chybě v úvodu nabral obrovské manko a ve 2. kole slalomu ve Světovém poháru chyběl poprvé od března 2012.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard