Pauláthová v obřím slalomu SP po diskvalifikaci nebodovala

Svatý Mořic

Česká lyžařka Kateřina Pauláthová nezvládla druhé kolo obřího slalomu ve Svatém Mořici a po diskvalifikaci zůstala v této sezóně Světového poháru bez bodu. Z vítězství se radovala mistryně světa Tessa Worleyová z Francie, která uhájila vedení z prvního kola.

Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová je druhá v klasifikaci SP.

Pauláthová zajela s vysokým startovním číslem 47 v prvním kole 24. čas, v druhé jízdě po chybě ve střední pasáži vyjela z trati. Sice ještě vystoupala zpět a dojela do cíle, v obřím slalomu ale není návrat povolen a jury ji proto diskvalifikovala za chybu v brance 28. Její odstup 25,35 sekundy by ale byl i tak příliš velký na zisk bodů. Povoleným maximem je 108 procent času vítězky.

"Smůla. Ale formu mám, musím ji prodat. Přijde to," uvedla dvacetiletá česká lyžařka na svém webu. S výkonem v prvním kole mohla být spokojena. "Bylo to těžké, samé hrany. Snažila jsem se jet co nejrychlejší stopu, až na riziko. Sice jsem nahoře podjela pár bran, ale pak jsem to narvala. Nechci říkat, že to byla nejlepší jízda sezony, pokaždé to je jinak," prohlásila.

V druhé jízdě se snažila jet tak, aby podruhé v kariéře bodovala. "Nechala jsem tam trošku rezervy. Jenže na největší bouli jsem udělala chybu. Ligety taky spadl v obřáku. I ti nejlepší dělají chyby. Budu bojovat dál," uvedla Pauláthová, která dosud bodovala jen v březnu 2011 v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně.

Francouzka řádí v obřím slalomu

Worleyová vybojovala ve švýcarském zimním středisku osmé vítězství v SP v kariéře, všechny oslavila v obřím slalomu. Francouzka předvedla nejlepší jízdu i ve druhém kole a vedoucí ženu průběžného pořadí disciplíny Jessicu Lindellovou-Vikarbyovou ze Švédska porazila o 37 setin. Na třetí místo se díky druhému nejlepšímu času druhého kola posunula suverénka minulé sezony Tina Mazeová ze Slovinska.

Po pádu nedokončily první kolo mimo jiné vedoucí žena celkové klasifikace SP domácí favoritka Lara Gutová a Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Švýcarka přesto udržela první místo v klasifikaci. Na druhou příčku se posunula dnes jedenáctá Maria Höflová-Rieschová z Německa.