Frenzel vyhrál prolog závodu SP v Seefeldu, Churavý byl devětadvacátý

Seefeld

Německý mistr světa v severské kombinaci Eric Frenzel vyhrál závod Světového poháru v Seefeldu, který se jel jako prolog miniseriálu Nordic Combined Triple. Nejlepší z Čechů Pavel Churavý, jenž po skoku figuroval na desátém místě, skončil po pětikilometrovém běhu na 29. místě a postoupil do sobotního programu.

Český sdruženář Pavel Churavý

Do padesátičlenného pole pro další etapu, kterou bude klasický závod Gundersenovou metodou, se z českých sdruženářů vešel už jen Tomáš Portyk. Ten zabral poslední postupové místo. Miroslav Dvořák doběhl na 54. příčce, Tomáš Slavík uzavřel šestou desítku.

Frenzel, jenž po skoku držel druhé místo, porazil na běžecké trati o 8,4 sekundy Nora Magnuse Moana, třetí skončil v těsném doběhu další Němec Tino Edelmann. Churavý za vítězem zaostal o 1:08,8 minuty.

Do nedělního finále, které obstarají dva skoky a běh na 15 km, postoupí ze sobotního závodu pouze třicítka nejlepších. Výsledky závodů se budou průběžně přepočítávat, takže první závodník po projetí cílem v neděli bude zároveň premiérovým vítězem Nordic Combined Triple. Získá největší podíl z dotace 100 000 eur a dvojnásobnou porci bodů do SP.