Kožíšek skončil ve sprintu SP ve Szklarské Porebě třicátý

Szklarska Poreba

Český běžec na lyžích Dušan Kožíšek vypadl v Szklarské Porebě v první vyřazovací jízdě ve sprintu Světového poháru volnou technikou a obsadil konečné třicáté místo. Vyhráli Kanaďan Alex Harvey a Kikkan Randallová z USA.

Český sprinter Dušan Kožíšek.

Kožíšek v individuálním startu postoupil mezi třicítku poprvé v sezóně, poslední třicátou postupovou pozici uhájil o sedm setin sekundy před Rusem Maximem Vylegžaninem. Ten před týdnem v Novém Městě na Moravě vyhrál sprint dvojic s Nikitou Krjukovem.

Český reprezentant v sobotním závodu bojoval o šanci ještě se na poslední chvíli kvalifikovat na olympijské hry v Soči. Podle aktuálních zpráv by osmičlenný český tým běžců na lyžích měl mít ještě jedno místo navíc, nyní ale záleží na vedení úseku, zda do Soči pošle Kláru Moravcovou, čímž by mohla startovat i ženská štafeta, či právě Kožíška.

Stříbro bral Němec Josef Wenzl, bronzový byl Francouz Baptiste Gros. Mezi ženami se na stupně vítězů postavily ještě Němka Denise Herrmannová a Slovinka Vesna Fabjanová.

Jan Bartoň skončil 35. se ztrátou 1,27 sekundy na Kožíška, kvalifikace byla konečnou i pro Daniela Máku (44.) a Jakuba Gräfa (53.). Mezi ženami byla Sandra Schützová 35. a Ludmila Horká 51.