Německý sdruženář Frenzel vyhrál čtvrtý závod SP za sebou

Oberstdorf

Pavel Churavý neudržel v závodě Světového poháru v severské kombinaci v Oberstdorfu druhou pozici po skoku a skončil na 21. místě těsně před dalším českým olympionikem Tomášem Slavíkem, kterého porazil ve fotofiniši. Čtvrté vítězství za sebou oslavil německý sdruženář Eric Frenzel.

Český sdruženář Pavel Churavý

Pětadvacetiletý mistr světa, jenž do běžecké části odstartoval z třetího místa, ve finiši desetikilometrové trati porazil o 0,5 sekundy Jana Schmida z Norska a díky sedmému triumfu v sezoně si upevnil vedení v průběžném pořadí SP. Třetí skončil v generálce na olympijské hry Japonec Akito Watabe.

Churavý prohrál dopoledne na můstku po skoku dlouhém 131 metrů jen s Rakušanem Christophem Bielerem (133,5 m) a na desetikilometrovou trať vyběhl se ztrátou jedenácti sekund. V kontaktu se stupni vítězů se držel do druhého mezičasu, pak mu ale došly síly.

Zezadu se na něho naopak dotáhl Slavík, který startoval z 30. místa po skoku s odstupem 1:55 minuty. Za vítězem oba v cíli zaostali o minutu a 36 sekund. Další z Čechů Petr Kutal doběhl na 44. místě, Lukáš Rypl závod nedokončil.