Rubriky:

Lyže a snowboard

Petrásek změnil plán. Bauera, Jakše i mladíky dál povede v reprezentaci. A nechce konfrontaci

17. dubna 2014 12:33 - Praha

Trenér Miroslav Petrásek změnil plány! Rozhodl se, že bude u běžců na lyžích pokračovat jako reprezentační trenér i v další sezóně, a jeho záměr ve středu odsouhlasila svazová rada úseku. Původně hovořil o tom, že po olympijských hrách v Soči skončí, o konci u týmu hovořil už i dříve, nakonec úmysl přehodnotil a podepsal smlouvu na další rok. A je možné, že zůstane až do olympijských her v roce 2018 v Koreji.

 

SLČR

Tým běžců na lyžích se omladí. V kariéře budou pokračovat Lukáš Bauer, Martin Jakš a Aleš Razým, nově jsou zařazeni do reprezentace Jakub Gräf, Petr Knop a Jakub Kordač. Do A-týmu se nevešli olympionici Dušan Kožíšek a Petr Novák, kariéru po sezóně ukončil Jiří Magál. "Měl bych zájem kvůli těm mladým s týmem pracovat i dál, ale bude záležet, jak to dokážu dát dohromady, jaké budou výsledky," řekl Petrásek.

Petrásek počítal s tím, že bude mít po sezóně místo ve vedení Dukly, z čehož ale sešlo, proto se rozhodl zůstat u lyžování jako kouč. "Padalo v úvahu i to, že budu trénovat mládežníky," prozradil. "Jsou tam tři noví závodníci, což je velká změna, přinesou do týmu novou atmosféru," věřil trenér.

Po olympijské sezóně nebude mít běžecký tým k dispozici tolik peněz jako loni, příprava tudíž bude z velké části probíhat v Česku. "Změny budou s důrazem na kvalitní trénink. Asi trochu přitvrdíme," přemítal kouč. Příští týden začne rovněž dojednávat podmínky spolupráce se servisním týmem. "Mám schůzku s Honzou Pešinou," uvedl Petrásek.

Hovořit bude nyní se všemi závodníky i s Bauerem, který bude nejspíš opět trénovat hlavně s německým týmem. "Začneme dojednávat spolupráci. Chce sportovat dál, vím, že je schopen se připravit, a věřím tomu, že dohodu najdeme," řekl Petrásek.

Hlavní změnou bude lednové mistrovství republiky a jasně daná nominační kritéria. Aby nedošlo k rozepřím, které Petrásek měl s Martinem Koukalem, jenž se věnoval dálkovým běhům a chtěl do nominace na olympijskou padesátku. Do týmu se nakonec nedostal. "Jasně stanovím kritéria a vysvětlím to lidem. Aby nedošlo ke konfrontaci," plánoval.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard