Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecké už se stýská po prkně. Vrátím se silnější, slibuje

29. dubna 2014 21:54 - Praha

Když si Ester Letecká v pondělí se svými trenéry pouštěla záběry ze závodů a tréninků, aby společně odhalili technické chyby, popadla jí nostalgie. „Strašně se mi začalo stýskat po snowboardu, už se zase těším na sníh, snad to bude brzo,“ hlásila devatenáctiletá Ledecká.

 

Ondřej Pýcha pro SPORT INVEST Group

Sezóna pro ni totiž skončila dřív, než měla v plánu. Už v Soči závodila se sebezapřením a slzami v očích kvůli bolestem zad, přesto v paralelních disciplínách obsadila šesté a sedmé místo.

Stav se zlepšil

Pak dostala před závoděním přednost léčba. „Byla jsem na magnetické rezonanci, abychom věděli, kde je ten problém a nastoupila jsem rehabilitaci. I teď docházím do Centra pohybové medicíny, aby se záda dala úplně do pořádku,“ popisovala Ledecká.

„Můj stav se strašně zlepšil, se zády by neměl být do budoucna problém a vrátím se daleko silnější,“ slibuje druhá žena celkového pořadí Světového poháru v alpském snowboardingu.

A tak do letní přípravy tradičně vedené jejím dědou a hokejovou legendou Janem Klapáčem naskočí bez omezení. „Nic neměníme, jen se budeme víc věnovat rehabilitaci a posilování vnitřního svalstva. Ale hlavně se těším na plážový volejbal a windsurfing,“ vyhlíží své doplňkové letní sporty.

Windsurfing? Možná časem

V nich ale na rozdíl od zimy, kdy na vrcholové úrovni zvládá snowboarding i lyže, útoky na medaile nechystá. „Tak dobrá nejsem, ale ambiciózní jo,“ směje se.

„Musela bych se těm sportům věnovat i přes zimu, to mi trošku ujíždí vlak, ale třeba budu v budoucnu brát windsurfing trochu vážněji,“ dává najevo, že přes zimní zdravotní obtíže ve svém životním tempu polevit nehodlá.

„Mě lidé v okolí zpomalují celý život, ale vůbec se jim to nedaří, tak nemyslím, že by teď měli větší úspěch,“ dodává s úsměvem. Ke sportovním povinnostem přidá i ty školní, na podzim ji čeká maturita.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard