Rubriky:

Lyže a snowboard

Skikrosařka Zemanová si jedenáctým místem vylepšila maximum v SP

9. ledna 2015 13:23 - Val Thorens

Skikrosařka Andrea Zemanová skončila jedenáctá v závodu ve Val Thorens a vylepšila si maximum ve Světovém poháru. Vyhráli Kanaďanka Marielle Thompsonová a Němec Andreas Schauer.

 

www.blizzard-ski.com

Zemanová postoupila jako jediná Češka z kvalifikace do vyřazovacích jízd díky čtrnáctému času. Ve čtvrtfinále jela do půlky trati na druhém postupovém místě, ale pak ztratila, zbrzdil ji i pád Švédky Sandry Näslundové a dojela třetí. V konečném pořadí tak ve svém jedenáctém závodu v SP skončila jedenáctá.

"Mrzí mě to, ale byl to první závod a je vidět zlepšení. Ze svého nejlepšího umístění ve svěťáku mám radost," řekla Zemanová. "Jedu druhou sezónu ve skikrosu a pořád je znát, že mi ještě chybí zkušenosti, ale tenhle výsledek je povzbuzení a doufám, že to bude dál jenom lepší," dodala.

Pro Zemanovou, dceru bývalého úspěšného sjezdaře Bohumíra Zemana, byl závod ve francouzském středisku prvním v sezóně. Před zimou léčila problémy s ploténkou v hrudní páteři. "Byla povyjetá z přetížení. Hodně jsem musela cvičit, závod jsem jela s pásem a jsem ráda, že to drží a velké skoky jsem zvládla," řekla.

Vrcholem sezóny je mistrovství světa, které začne příští týden v rakouském Kreischbergu. Skikrosová kvalifikace je na pořadu 24. ledna a závod o den později. Pro účastnici olympiády v Soči to bude první šampionát. "Trať je tam parádní. A co by se mi líbilo? Tak třeba do desítky. Snad se to povede," přála si Zemanová.

Tomáš Kraus a Nikol Kučerová nepostoupili ze čtvrteční kvalifikace do vyřazovacích bojů. V sobotu se ve Val Thorens pojede další závod.

Závod SP v akrobatickém lyžování ve Val Thorens - skikros:
Muži:
1. Schauer (Něm.)
2. Chapuis (Fr.)
3. Rohrweck (Rak.)
4. Bohnacker (Něm.)
36. Kraus (ČR) nepostoupil z kvalifikace
Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů):
1. Zangerl (Rak.) a Schauer oba 140
3. Chapuis 94
Ženy:
1. Thompsonová
2. Simmerlingová (obě Kan.)
3. Baronová (Fr.)
4. Holmlundová (Švéd.)
11. Zemanová vyřazena ve čtvrtfinále
26. Kučerová (obě ČR) nepostoupila z kvalifikace
Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů):
1. Thompsonová 200
2. Simmerlingová 160
3. Baronová 100
18. Zemanová 24
22. Kučerová 16
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard