Rubriky:

Lyže a snowboard

Hájek byl pátý v kvalifikaci na závod SP v letech na Kulmu

9. ledna 2015 15:24 - Bad Mitterndorf

Páté místo obsadil Antonín Hájek v kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru v letech na lyžích v rakouském Bad Mitterndorfu. Na můstku Kulm předvedl druhý nejdelší výkon 204,5 metru. Dál doletěl jen slovinský vítěz kvalifikace Jurij Tepeš, který přistál na značce 207 metrů.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Z kvalifikace postoupil i dvaadvacátý Jan Matura (167 m). Neuspěl Čestmír Kožíšek, kterému na 33. místě za výkon 146 metrů k postupu chybělo necelých devět bodů.

Roman Koudelka, který má díky čtvrtému místu ve Světovém poháru účast v závodu jistou, v kvalifikaci zaznamenal výkon 212 metrů. "Nebylo to špatné. Nově předělaný můstek je připravený výborně. Akorát by se mohlo prvních 100 metrů letět trochu v menší výšce. Na zítra předpověď není úplně ideální, ale to nebyla ani dnes a nakonec se krásně létalo," uvedl na facebooku vítěz tří závodů Světového poháru v této sezóně.

Absolutně nejdál v kvalifikaci doletěl Slovinec Peter Prevc (230,5 m), jeho výkon se však stejně jako Koudelkův pokus nepočítal. Už v tréninku se blýskl Severin Freund německým rekordem 237,5 metru, dosavadním maximum Michaela Neumayera vylepšil o 6,5 metru. Světový rekord Nora Johana Remena Evensena z Vikersundu z roku 2011 má hodnotu 246,5 m.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard