Životní výsledek. Snowboardista Nečas skončil na MS sedmý ve slopestylu

Kreischberg

Český snowboardista Jan Nečas skončil na mistrovství světa v Kreischbergu sedmý ve slopestylu a dosáhl v této disciplíně nejlepšího výsledku v kariéře. Zvítězil Američan Ryan Stassel.

Snowboardista Jan Nečas.

Závod žen ovládla při prvním startu na světovém šampionátu teprve šestnáctiletá Mijabi Onicukaová z Japonska. Česká naděje Šárka Pančochová nenastoupila kvůli bolestem v operovaném koleně ani do pondělní kvalifikace.

Nečas překvapil už postupem do desetičlenného finále a v bojích o medaile se mu nejvíce povedla první ze tří jízd. Zvládl čistě všechny tři skoky i přejezdy překážek. "Ahoj všichni doma. Jdeme do toho!" křikl do kamery, když čekal na známky. Dostal 78,75 bodu a figuroval průběžně na čtvrtém místě, na kterém ale nevydržel.

Ve druhé jízdě spadl na první překážce a pak ještě několikrát a dostal jen 6,5 bodu. Soupeřům se naopak dařilo, proto Nečas klesl na 7. místo. V třetí jízdě už nechyboval, ale rotace měl nižší než ti nejlepší, bral 72,75 bodu a nezlepšil se.

Třicetiletý Nečas, který je na čtvrtém mistrovství světa, tak zůstal sedmý a vylepšil si ve slopestylu maximum. Tím bylo 11. místo v La Molině v roce 2011.

Vítězný Stassel by získal zlato za první i za třetí jízdu. Po 1. kole měl na kontě 94 bodů a po té poslední mu chybělo jen 2,5 bodu ke stovce. Poslední jízdou soutěže se Fin Roope Tonteri posunul ze čtvrtého místa ke stříbru.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Kreischbergu (Rakousko):