Rubriky:

Lyže a snowboard

Bankovi v Kitzbühelu vypnula lyže. Kritickou situaci zvládl

22. ledna 2015 13:23 - Kitzbühel
(Aktualizováno: 22. ledna 2015 13:56)

Lyžař Ondřej Bank nedokončil druhý a poslední trénink na sobotní sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Českému reprezentantovi na proslulé sjezdovce Streif vypnula lyže, devátý muž z nedělního sjezdu ve Wengenu ale kritickou situaci zvládl. Po boku doklouzal na kraj trati a povedlo se mu zastavit, takže vyvázl bez zranění.

 

Zoom Agence

Na legendární Hahnenkamm se Bank vrátil po čtyřleté pauze. Slavný sjezd pojede popáté v kariéře, ale poprvé je v losované třicítce. V úterý zajel v prvním tréninku 32. čas se ztrátou 3,69 sekundy na Nora Kjetila Jansruda.

V druhém tréninku jel solidně, ale v táhlé pravotočivé zatáčce najednou přišel o levou lyži. "Proč to vyplo? To ještě nevíme, musíme se podívat na video a zanalyzovat, co se tam stalo," uvedl Bank. Jen taktak nevletěl do ochranných sítí. "Snažil jsem si zachovat chladnou hlavu a na té jedné lyži nezmatkovat," řekl.

V Kitzbühelu už Bank jednou ošklivě spadl. V roce 2008 při zahajovacím tréninku vyletěl daleko z cílového skoku a dopad neustál. Kvůli zlomenině holenní a lýtkové kosti pravé nohy pak rok a půl nejezdil.

Lyže Bankovi vypadla v této sezóně už podruhé. V říjnu ho totéž potkalo ve druhém kole zahajovacího obřího slalomu Světového poháru v Söldenu.

I druhý trénink vyhrál Jansrud. Přestože v závěru chyboval a akrobatickým manévrem se vyvaroval pádu, porazil o 20 setin sekundy Itala Christofa Innerhofera, který měl těžký pád v úterním tréninku.

Trénink na sjezd SP lyžařů v Kitzbühelu:
1. Jansrud (Nor.) 1:54,71
2. Innerhofer (It.) -0,20
3. Mayer (Rak.)
-. Défago (Švýc.) oba -0,47
...Bank (ČR) nedokončil
Trénink na sjezd SP lyžařek ve Svatém Mořici (Švýcarsko):
1. Vonnová (USA) 1:48,26
2. Schnarfová (It.) -0,64
3. Weiratherová (Licht.) -0,75
14. Křížová (ČR) -1,98
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard