Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Český rekord odolal. Najednou mi to vytrhlo ruce, posteskl si rychlostní lyžař Čermák

2. dubna 2015 14:36 - Vars

České rychlostní maximum na lyžích odolalo. Radku Čermákovi se nepodařilo zlepšit vlastní rekord. Na svahu ve francouzském Varsu dnes chyboval v měřicí zóně a dosáhl rychlosti 235,140 km/h. Nejlepší byl Ital Simone Origone, který jel 251,397 km/h, což je třetí nejvyšší rychlost v historii. Šanci vylepšit svůj světový rekord 252,454 km/h bude mít Origone ještě v pátek.

 

Břetislav Fiala, ČTK

Čermák loni posunul český rekord na 242,751 km/h a letos mířil výše. "Chci jít krůček po krůčku na 245 a pak už je magická hranice 250," řekl český rychlostní lyžař z Harrachova, kde trénuje po ránu na sjezdovce a občas i na dojezdu mamutího můstku.

Před závody ve Varsu si Čermák věřil a pochvaloval si kvalitu sněhu. "Má ty největší možné krystaly a pod nohama je to nejrychlejší sníh, co jsem kdy zažil. Boj o rekord začíná. Už není důvod brzdit!" uvedl na sociálních sítích večer před startem.

Z nejvyššího bodu dnes umožnil vítr rychlostním lyžařům jen jednu jízdu a Čermák dosáhl rychlosti 235,140 km/h. "Špatný," napsal lyžař ČTK. Většinu trati držel ideální postoj, ale v posledních sto metrech se v měřicí zóně otevřel. "Nevím proč. Najednou mi to vytrhlo ruce a měl jsem co dělat, abych se neporoučel na zem," popsal.

Lyžaři ve Francii poprvé jeli z nižšího startu v neděli a pak tři dny kvůli silnému větru jen čekali. "Je problém se naladit na jednu jízdu pravdy, když předešlé dny jen brouzdáte po hotelu a nejsou tréninky na trati," uvedl Čermák, ale nevymlouval se. "Chyba je v řidičovi a nezbývá než to napravit další den. Možná už pojedu jen jako předjezdec, ale každá šance stát tam nahoře má váhu zlata," doplnil.

Jedno maximum už letos Čermák překonal. V andorrské Grandvaliře se začátkem března postavil na běžky, tzv. backcountry s dřevěným jádrem, které mají hrany, a rychlostí 145,875 km/h se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.