Lyžařka Kmochová získala na deaflympiádě čtvrté zlato

Magnitogorsk

Lyžařka Tereza Kmochová proměnila také svůj čtvrtý start na deaflympiádě v zisk zlata. V Magnitogorsku dnes vyhrála suverénně obří slalom a na vrcholné akci pro sluchově handicapované sportovce získala už devátou medaili v kariéře.

Čtyřiadvacetiletá Kmochová ovládla v obřím slalomu první kolo a ve druhém svou dominanci potvrdila. Druhá česká lyžařka Veronika Grygarová byla čtvrtá se ztrátou 97 setin sekundy na bronz.

Kmochová v minulých dnech triumfovala už ve sjezdu, superobřím slalomu a superkombinaci. Na poslední deaflympiádě v Salt Lake City v roce 2007 vyhrála sjezd a obří slalom, navíc přidala dvě stříbra a jeden bronz. Deaflympiáda na Slovensku v roce 2011 byla zrušena.