Valenta v Číně opět skončil v kvalifikaci, vyhrál Daščinskij

ČCHANG-ČCHUN (Čína)

Aleš Valenta ani ve druhém závodě Světového poháru akrobatických skokanů na lyžích v čínském městě Čchang-čchun neprošel kvalifikací a po nepovedeném dopadu obsadil osmnácté místo. Z prvenství se v neděli radovali Bělorus Dmitrij Daščinskij a Číňanka Sü Nan-nan, která se zároveň ujala celkového vedení po čtyřech závodech.

Aleš Valenta

Vedení v průběžném hodnocení mezi muži uhájil Kyle Nissen z Kanady, který k pátečnímu třetímu místu přidal dnes druhou pozici. Zbývající stupínek při vyhlašování vítězů obsadil jeho krajan Steve Omischl.

Valenta v pátek v Čchang-Čchunu závodil na sněhu poprvé po pádu v tréninku na mistrovství světa a poprvé po devíti měsících. Dnes si ve výsledcích pohoršil o čtyři místa a ve Světovém poháru mu patří třicátá příčka.

Čínské ženy podruhé za sebou slavily double, protože za novou vedoucí závodnicí seriálu se umístila Čang Sin. Skokanky z nejlidnatější země světa vyhrály každý ze čtyř závodů sezóny. Domácím dělala na pódiu společnost Kanaďanka Veronika Bauerová. Dosavadní vedoucí žena SP Li Ni-na před domácím publikem nestartovala.