Stíhačku v Osrblie ovládli Němci, Šlesingr třináctý

OSRBLIE (Slovensko)

Roman Dostál nevyužil sedmého místa na startu nedělního stíhacího závodu a v Osrblie skončil s pěti chybami při střelbě osmnáctý. Českého biatlonistu, který si mezi závody Světového poháru na Slovensku odskočil do Prahy na sobotní vyhlášení Sportovce roku, v neděli předčil mladší reprezentační kolega Michal Šlesingr, jenž se ze 40. místa prosadil na třinácté. Stíhačku ovládli Němci.

Na Dostálovi se podepsalo náročné cestování. "První dva okruhy jsem o sobě pořádně nevěděl. Říkal jsem si, běžím to já, neběžím to já? Strašně jsem se trápil," řekl spolupracovníkovi ČTK. Po dvou nepovedených položkách vleže se mu dokonce honily hlavou myšlenky, zda nemá vzdát. "Byl jsem fyzicky i psychicky hodně dole. Řekl jsem si ale, že vzhledem ke všemu, co jsem za posledních 48 hodin prožil a obětoval, by to byla škoda," dodal.

Šlesingr se statečně probíjel kupředu a na rozdíl od předchozích závodů zvládl závěrečnou stojku. Změnil taktiku - terče místo zaběhlého pořadí na radu trenéra Milana Janouška vybíral náhodně. "Předtím jsem už kolikrát vnímal víc okolí než vlastní střelbu a pak chyboval. Teď jsem byl nucen koncentrovat se na každou ránu," dodal potěšen tím, že napravil dojem z pátečního sprintu.

Na galapředstavení německých biatlonistů dnes nikdo nestačil. Všichni čtyři favorité, kteří se vydali jako první vstříc 12,5 kilometru, své pozice v čele udrželi a díky nejlepší mušce vyhrál Fischer. Bitvu o stříbro pro sebe o milimetry rozhodl Alexander Wolf před Michaelem Röschem a dostal se i do čela hodnocení Světového poháru.

Dosud vedoucí Francouz Raphael Poirée zakončil náročný program v Osrblie na osmém místě.

Výsledky - stíhací závod (12,5 km):
1. Fischer 33:46,7 (1 tr. okruh), 2. Wolf -26,3 (2), 3. Rösch -26,4 (3), 4. Greis (všichni Něm.) -54,2 (3), 5. Bergman (Švéd.) -56,5 (3), 6. Gross (Něm.) -1:04,1 (1), 7. Kruglov (Rus.) -1:09,3 (1), 8. Poirée (Fr.) -1:29,1 (3), 9. Ajdarov (Běl.) -1:47,2 (1), 10. Ferry (Švéd.) -1:47,4 (1), ...13. Šlesingr -2:01,9 (2), 18. Dostál -2:12,1 (5), 40. Vítek -3:58,0 (4), 49. Holubec (všichni ČR) -4:32,6 (3).