Rubriky:

Lyže a snowboard

Postrach hned zkraje sezóny! Na svůj limit jsem ještě nedosáhla, věří česká slalomářka

30. listopadu 2015 09:27 - Aspen

Postrachem soupeřek je hned zkraje sezóny. Nejlepší vstup do Světového poháru za posledních šest let má za sebou Šárka Strachová. Čtvrtá. Hned potom třetí. A mohlo být pro ni ještě lépe. Však také po vstupu do seriálu v Aspenu doufá, že může dojet ve slalomových výsledcích ještě výše. "Spokojenost. Čtvrté a třetí místo je na začátek sezóny určitě výborný první krok," rozdělila se o dojmy na facebooku.

 

Jeffrey Swinger, Reuters

Američanka Mikaela Shiffrinová působí na počátku zimy jako absolutní suverénka. Minimálně druhé místo je ale pro českou lyžařku reálné.

Strachová koneckonců byla druhá v neděli v Aspenu, ovšem jen po prvním kole, ale pak klesla za Švédku Fridu Hansdotterovou. "Druhé místo bylo k dosažení. Ale je fajn, že máme na čem pracovat a co zlepšovat, ať už v technice, materiálu či v nastavení," přidala bývalá mistryně světa.

Lepší start do Světového poháru měla už dávno, ještě v dobách, kdy ji vedl otec - v letech 2008 a 2009, kdy druhý slalom sezóny právě v Aspenu vždy vyhrála.

Další závod má na programu 13. prosince v Aare. "Třeba bych mohla jednu příčku do příštího závodu přeskočit," plánovala směle další zlepšení třicetiletá lyžařka.

V hodnocení disciplíny je zatím třetí. "Nepamatuju se, kdy jsem takhle začala, ale ani to nesleduju. Teď jsou důležité jednotlivé závody. Celkové hodnocení je ukázka celé sezony a my jsme teprve na začátku," řekla Strachová, před kterou jsou jen Hansdotterová a Shiffrinová.

Po závodech mířila Strachová a její tým do Evropy. "Pár dnů budu doma, odpočinu si a naberu síly. Bude následovat krátký trénink v Rakousku a let do Skandinávie na další slalom," doplnila další program.

V tomto kalendářním roce prožívá Strachová bronzovou éru. Třetí dojela před Aspenem ve Světovém poháru v únoru i v březnu a také na mistrovství světa. "Ani mi nedošlo, že by to byla doba bronzová, loňská sezóna už je pryč. Teď je tady ta nová. Jsem ráda za čtvrté a třetí místo a doufám, že se budu krok za krokem zlepšovat," řekla svěřenkyně rakouského trenéra Klause Mayrhofera. "Oba víme, že máme na čem pracovat, co zlepšovat, a že tohle určitě není můj limit," usoudila slalomářka, že by přece jen mohla zkusit naplnit sen - útočit na glóbus za celkové sezónní prvenství v disciplíně.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard