Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženář Portyk byl v úvodním závodu SP diskvalifikován

5. prosince 2015 15:11 - Lillehammer

Světový pohár sdruženářů začal v Lillehammeru vítězstvím Němce Fabiana Riessleho, který vybojoval první triumf v kariéře. Jediný český reprezentant Tomáš Portyk byl po skoku diskvalifikován kvůli neregulérním botám.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vítr připravil sdruženáře o minulém víkendu o oba plánované úvodní závody ve finské Ruce a problémy jim nadělal i v norském olympijském středisku. Kvůli větru se v sobotu ráno nemohlo skákat, takže organizátoři zrušili soutěž družstev a do programu zařadili závod jednotlivců pouze s běžeckou částí.

Do ní závodníci nastupovali podle výsledků pátečního provizorního skokanského kola, v němž byl nejlepší Polák Szczepan Kupczak před Portykem. Devatenáctiletý český reprezentant však neprošel následnou kontrolou výstroje stejně jako dva Norové a jeden Slovinec.

"Diskvalifikovali mě za to, že jsem měl o 0,2 centimetru větší boty," uvedl Portyk na facebooku. "Jsem smutný, protože jsme na severu už deset dní a nemám ani závod a takto mi uteče i ten první," posteskl si. Náladu si bude moct spravit v neděli.

Do sezóny vstoupil nejlépe Riessle, který vyhrál o 12,5 sekundy před Japoncem Akitem Watabem. Čtyřiadvacetiletý mistr světa v týmech byl v minulosti v SP už desetkrát na stupních vítězů, ale prvenství mu dosud unikalo.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):
1. Riessle (Něm.) 25:22,4
2. A. Watabe (Jap.) -12,5
3. Herola (Fin.) -15,2
4. Gruber (Rak.) -19,0
5. Braud (Fr.) -23,7
6. Faisst (Něm.) -26,3
Portyk (ČR) diskvalifikován
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard