Rubriky:

Lyže a snowboard

Ligety si také přetrhl vaz v koleni a ukončil lyžařskou sezónu

27. ledna 2016 21:49 - Oberjoch

Úřadující mistr světa i olympijský vítěz Ted Ligety je dalším ze špičkových lyžařů, kteří kvůli zranění museli předčasně ukončit sezónu. Jednatřicetiletý Američan si při dnešním tréninku v německém Oberjochu přetrhl zkřížený vaz v koleně.

 

Giovanni Auletta, ČTK/AP

"Všichni víme, že lyžování je nebezpečný sport. Ale doufal jsem, že se mi podobné zranění znamenající konec sezóny vyhne. Bohužel jsem si přetrhl přední zkřížený vaz a vracím se domů," napsal Ligety na facebooku.

Olympijský šampión ze Soči i Turína a majitel pěti titulů mistra světa, jehož doménou jsou obří slalomy, se připravoval v Oberjochu na závody Světového poháru v Ga-Pa.

V této sezóně měl zatím na kontě jediný triumf z úvodního závodu v říjnu v Söldenu a v pořadí obřího slalomu SP mu patřilo až šesté místo. Přitom v předchozích osmi letech pětkrát vybojoval malý křišťálový glóbus právě za hodnocení obřího slalomu.

Problémy s kolenem ukončily předčasně sezonu třeba i Akselu Lundu Svindalovi, Giulianu Razzolimu, Patricku Küngovi, Georgu Streitbergerovi nebo Sandru Vilettovi. Z americké reprezentace jsou pak na marodce i Ligetyho hvězdné kolegyně Mikaela Shiffrinová a Julia Mancusová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard