Sjezd na olympijské trati v Čongsonu vyhrál favorit Jansrud

Čongson

Sjezd Světového poháru na olympijské trati pro rok 2018 v korejském Čongsonu vyhrál norský lyžař Kjetil Jansrud a připsal si třetí vítězství v sezoně. Držitel malého křišťálového glóbu z minulé zimy potvrdil při prvních závodech v Čongsonu roli favorita, poté co ovládl i dva tréninky.

Vítěz Kjetil Jansrud.

Třicetiletý Jansrud zvítězil o dvě desetiny sekundy před Italem Dominikem Parisem, třetí byl s odstupem 41 setin Američan Steven Nyman. Rodák ze Stavangeru se postaral o již sedmnáctý triumf norských lyžařů v sezoně a zároveň si připsal třinácté prvenství v kariéře.

V průběžném pořadí Světového poháru, které vede rakouský slalomář Marcel Hirscher, je Jansrud čtvrtý. Hodnocení sjezdu stále vévodí Jansrudův krajan Aksel Lund Svindal, jenž už ale po zranění z Kitzbühelu do SP tuto zimu nezasáhne. Na druhém místě je dnes čtvrtý Ital Peter Fill, vítěznému Norovi patří třetí pozice.

V neděli se v Čongsonu jede superobří slalom, v němž bude olympijský vítěz Jansrud znovu patřit k hlavním adeptům na vítězství.