Ledecká bodovala i v super-G, vítězná série Vonnové se zastavila

Garmisch-Partenkirchen

Ester Ledecká znovu bodovala v lyžařském Světovém poháru. V superobřím slalomu v Ga-Pa skončila snowboardingová mistryně světa pětadvacátá a navázala na sobotní 24. místo ze sjezdu. Vítězka všech tří předchozích super-G v sezoně Lindsey Vonnová tentokrát dojela třetí, zvítězila Švýcarka Lara Gutová.

Ester Ledecká po dojezdu.

Dvacetiletá Ledecká startovala s číslem 44 a i v druhém závodu SP v životě se prosadila do bodované třicítky. Za vítěznou Gutovou zaostala na německé sjezdovce Kandahar o dvě vteřiny a 28 setin, za elitní desítkou o rovnou sekundu a v průběžném pořadí super-G se rázem stala nejlepší Češkou.

Vonnová, suverénní královna sobotního sjezdu, prohrála s Gutovou o 23 setin sekundy. Na druhé místo se mezi ně vklínila domácí Viktoria Rebensburgová, která americkou hvězdu porazila o osm setin a i podruhé se v Ga-Pa prosadila na stupně vítězek. V průběžném pořadí SP stáhla Gutová náskok vedoucí Vonnové na 87 bodů.

Čtyřiadvacetiletá Gutová vyhrála popáté v sezoně, po dvou obřích slalomech, sjezdu a kombinaci ovládla i další disciplínu. Celkově vyhrála sedmnáctý závod SP v kariéře a po ranním triumfu Carla Janky v Koreji se postarala o další radostný okamžik švýcarských sjezdařů.