Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardcrossařka Samková ovládla závod SP

21. února 2016 09:20 - Sunny Valley
(Aktualizováno: 21. února 2016 11:37)

Druhé letošní vítězství si připsala česká snowboardcrossařka Eva Samková. V ruském Sunny Valley dominovala dvadvacetiletá rodačka z Vrchlabí ve všech závodech počínaje sobotní kvalifikací a konče nedělním finále. Předloňská olympijská vítězka ze Soči za sebou nechala Australankuu Belle Brockhoffovou a Italku Michelu Moioliovou.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Výhrou v Sunny Valley navázala Samková na lednový triumf z německého Feldbergu. Další může přidat příští týden v předolympijském testu v korejském Pokwangu.

"Mám korunku, nemusím už na soutěž Miss," žertovala Samková s netradiční trofejí na hlavě. "Ráno jsem s tím trochu bojovala, ale finálovou jízdu jsem se konečně srovnala," uvedla.

Už sobotní kvalifikaci v Sunny Valley ovládla Samková o více než sekundu. Druhá žena z letošních X-Games v Aspenu si ruskou trať pochvalovala a svoji pohodu ukázala rovněž ve vyřazovacích jízdách: vyhrála čtvrtfinále, semifinále i finále.

"Příště by to chtělo srovnat se trochu dřív, ale byl to super závod za krásného počasí. Jsem nadšená a trať mě strašně bavila. Teď si musím odpočinout, protože další jízdu bych asi nedala, jak jsem unavená," dodala Samková.

Trenér Marek Jelínek věří, že Samková může bojovat o celkové prvenství v seriálu, v jehož pořadí je nyní druhá 160 bodů za vedoucí Francouzkou Nelly Moenneovou-Loccozovou. "Trať byla velká a poměrně náročná a Evka ne všechny jízdy vedla. Ve finále jela nejlepší jízdu, ale je znát handicap z výpadku v tréninku na podzim," uvedl kouč. "Ale vrátila se do hry," dodal.

Mezi muži byl nejrychlejší Francouz Pierre Vaultier. Český reprezentant Jan Kubičík dojel v osmifinálové rozjížďce pátý a nepostoupil.

Do konce seriálu zbývají tři závody.

Závod SP ve snowboardingu v Sunny Valley (Rusko) - snowboardcross:
Muži:
1. Vaultier (Fr.),
2. Robanske (Kan.),
3. Eguibar (Šp.), ...39. Kubičík (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů):
1. Vaultier 2980,
2. Oljunin (Rus.) 2500,
3. Hämmerle (Rak.) 1740,
...56. Kubičík 50,1.
Ženy:
1. Samková (ČR),
2. Brockhoffová (Austr.),
3. Moioliová (It.).
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů):
1. Moenneová-Loccozová (Fr.) 2720,
2. Samková 2560,
3. Moioliová 2400,
... 29. Hopjáková 130, 34. Veselková (obě ČR) 70.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard