Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková byla druhá ve finále SP i v hodnocení snowboardcrossu

20. března 2016 12:04 - Baqueira Beret

Olympijská vítězka Eva Samková skončila druhá při finále Světového poháru ve španělském středisku Baqueira Beret a stejnou pozici obsadila i v konečném hodnocení snowboardcrossu. Držitelkou křišťálového glóbu se stala Italka Michela Moioliová, která v neděli vyhrála malé finále. Pátá pozice jí stačila k tomu, aby Samkovou porazila minimálním rozdílem 40 bodů.

 

Svaz lyžařů České republiky

Samková ve Španělsku vyhrála kvalifikaci, v první čtvrtfinálové jízdě bez potíží dojela do cíle jako první a nejrychlejší byla také ve svém semifinále. Moioliová v jízdě o postup do finále upadla a dala české snowboardistce šanci na celkový triumf. Italka však jízdu o páté místo vyhrála, což znamenalo, že Samková musela zvítězit ve velkém finále, aby disciplínu ovládla i v pohárovém seriálu.

České reprezentantce se ale v poslední jízdě hrubě nevydařil start, a i když na rovince bojovala, do první zatáčky vjela jako poslední. Zhruba v polovině trati se dokázala posunout na třetí pozici, v cílové rovince se protlačila na druhé místo, ale na vítěznou Australanku Belle Brockhoffovou už nestačila. Třetí dojela Chloe Trespeuchová z Francie.

"Je to skvělý. Já jsem nadšená. Předchozí tři dny byly krušné, nebyla jsem na tom psychicky dobře," komentovala Samková fakt, že organizátoři měnili trať a kvalifikace se kvůli tomu jela až dnes před závodem. "Proběhly změny v trati, takže jsem se probrala a začala jsem jezdit. Když Moioliová nepostoupila do finále, bylo to blízko, ale i tak jsem nadšená. V životě jsem na stupních ve svěťáku nebyla," uvedla dvaadvacetiletá česká závodnice.

Pro Samkovou to bylo jubilejní desáté pódium ve Světovém poháru v kariéře, na stupně vítězů v celkovém hodnocení seriálu se dostala poprvé v životě.

SP ve snowboardcrossu v Baqueira Beret (Španělsko):
Muži:
1. Pullin (Austr.)
2. Hill (Kan.)
3. Eguibar (Šp.)
4. Vaultier (Fr.)
11. Kubičík (ČR)
Konečné pořadí SP (po 8 závodech):
1. Vaultier 5140 b.
2. Hämmerle (Rak.) 3840
3. Eguibar 3366
41. Kubičík 394,4
86. Hanko (ČR) 14,3
Ženy:
1. Brockhoffová (Austr.)
2. Samková (ČR)
3. Trespeuchová
4. Moenneová Loccozová (obě Fr.)
Konečné pořadí SP (po 8 závodech):
1. Moioliová (It.) 5100
2. Samková 5060
3. Brockhoffová 4460
36. Hopjáková 130
41. Veselková (obě ČR) 70
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard