Rubriky:

Lyže a snowboard

Neumannové se do Japonska moc nechtělo

15. března 2006 09:59 - PRAHA

Už prý jen ze setrvačnosti, aby dokončila sezónu, odjela ve středu olympijská vítězka Kateřina Neumannová k posledním závodu tohoto ročníku Světového poháru v běhu na lyžích do japonského Sappora. Nechtělo se jí takovou dálku od dcery Lucie, ale nakonec se odhodlala skiatlonu na 2x7,5 km zúčastnit. A pokud by se přece jen rozhodla před příští sezónou ukončit kariéru, byl by to poslední závod jejího sportovního života.

"Nějak to neprožívám, rozhodně se na té trati loučit nebudu, pro mě je to pouze poslední závod sezony a nepřemýšlím o tom," odmítla v rozhovoru s novináři před dnešním odletem spekulovat o své budoucnosti. "Může to být poslední závod, ale stejně to tam může být poslední závod až za rok," upozornila, že na stejných tratích se v příští sezoně koná mistrovství světa.

V Sapporu Neumannová už závodila v roce 1995 a tehdy se jí nedařilo. "Tratě sice jsou těžké a pěkné, ale tehdy jsem jela v první skupině a pět minut před startem napadlo pět centimetrů sněhu, takže jsme to ostatním pěkně projely. Nedařilo se," zavzpomínala na devatenácté místo. V Japonsku byla naposledy při olympiádě v Naganu. "To už mám pěkné vzpomínky," usmála se při pomyšlení na stříbro, bronz a oslavy zlata hokejistů.

Sapporo je daleko

Po stříbrné medaili ze skiatlonu a triumfu na volné třicítce v Turíně se Neumannové dařilo i v zatím posledních dvou závodech SP ve Falunu a v Oslu, kde byla vždy druhá. "Jenže tam jsem se těšila, chtělo se mi závodit. Bylo to relativně rychlé a byla jsem hned doma. Jenže tohle je daleko, musím přiznat, že se mi moc jet nechtělo," připustila.

Důvodem je hlavně její dcera Lucie. "Ale už byly letenky, nešlo z toho vycouvat. Beru to tak, že to je naposledy, ale mám divný pocit," připustila.

Ve Světovém poháru figuruje na šesté pozici a nemá ambice útočit na vyšší příčky. "Nejsem znechucená lyžováním, rozhodně to není moje poslední jízda na sněhu letos, jen se mi nechtělo od malé. Lyžuji s radostí," ujistila.

Třicítka v Oslu vzala hodně sil

Po hektickém minulém víkendu, kdy v jeden den stihla závod v Oslu i večerní vyhlašování cen TýTý v Praze, nevynechala ani tréninky. "Ale byla jsem unavená, ještě včera jsem tu třicítku (z Osla) cítila, dala mi zabrat," řekla. V Oslu se třicítka volně nejela s hromadným startem jako v Turíně, kde vyhrála. "Vzala mi hodně sil," dodala.

I proto je Neumannová ráda, že se skiatlon v Sapporu nepojede intervalově. "Individuální starty jsou těžší," řekla lyžařka. Tentokrát ji nedoprovází kouč Stanislav Frühauf, s sebou si do Japonska ani nevezla moc věcí, jen dvoje lyže a hůlky, jednu bundu, jednu kombinézu. "Když tak si něco vyperu, nebudu takovou dálku tahat moc věcí," mávla rukou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard