Koudelka bodoval i ve druhém závodu SP, vítězství slavil Freund

Ruka

Český skokan na lyžích Roman Koudelka bodoval i ve druhém závodu nové sezóny Světového poháru. Ve finském zimním středisku Ruka v sobotu útočil z šestého místa po 1. kole na umístění v elitní desítce, nakonec ale po nevydařeném druhém skoku obsadil 17. příčku. Bodoval i Lukáš Hlava, který po páteční nešťastné 31. příčce obsadil 27. místo.

Severin Freund vyhrál sobotní závod skokanů na lyžích v RuceVideo: sntv

"Se skoky musím být spokojený, protože proti pátečnímu závodu jsem skákal uvolněně a předváděl své standardní skoky," uvedl pro ČTK Koudelka. "Bohužel v druhé polovině závodu jsem si vybral smůlu s větrem," litoval. Zejména v horní části letu mu foukal vítr do zad. "Tam jsem ztratil výšku a už jsem z toho nedokázal natáhnout metry. Snad to příště bude lepší," řekl k závodu v Klingenthalu, který se bude konat za týden.

Z vítězství se v sobotu radoval Němec Severin Freund, který při návratu po dlouhé zdravotní pauze oslavil 22. triumf v SP. Osmadvacetiletý mistr světa navázal na druhou příčku z páteční premiéry a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

Freund v prvním kole doletěl na 146 metrů a první místo uhájil i po druhém skoku (138 metrů) celkovým ziskem 290,6 bodu. Druhého Nora Daniela Andreho Tandeho porazil o více než deset bodů, třetí skončil Manuel Fettner z Rakouska.

Další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Jan Matura úvodní pokusy nezvládli a do finálové třicítky se nevešli. Ve výsledkové listině zaujali 45. a 47. příčku. Jakub Janda a Tomáš Vančura v sobotu neprošli kvalifikací.