Sdruženáři skončili ve štafetě SP sedmí, vyhráli Němci

Lillehamer

Čeští sdruženáři Ondřej Pažout, Jan Vytrval, Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk skončili sedmí v závodu družstev Světového poháru v Lillehammeru. Za vítěznými Němci zaostali o dvě minuty a 42 sekund.

Německý sdruženář Eric Frenzel se raduje z vítězství - archivní snímek.

Na můstku se nejvíce dařilo Dvořákovi, naopak trochu za svým očekáváním zůstal Portyk. Po skokanské části Češi figurovali na šestém místě a na trať štafety na 4x5 km vyráželi se ztrátou 1:22 minuty na nejlepší. Po dvou úsecích, na kterých běželi Dvořák a Portyk, se ocitli na čtvrté pozici, ale mladíci Pažout a Vytrval o tři místa klesli.

Němečtí mistři světa vyhráli skokanskou část a v běhu náskok ještě navýšili. Björn Kircheisen, Eric Frenzel, Fabian Riessle a Johannes Rydzek zvítězili o více než půl minuty před Nory a třetí skončilo kvarteto Rakouska.

Na severu Evropy závodily i skokanky na lyžích. Z vítězství se radovala Japonka Takanašiová o necelých dvacet bodů před krajankou Itovu. Třetí skončila Němka Rupprechtová.