Rubriky:

Lyže a snowboard

Björgenová se nezúčastní běžecké Tour de Ski

20. prosince 2016 17:02 - Oslo

Vítězka předminulého ročníku Marit Björgenová se nezúčastní prestižního běžeckého seriálu Tour de Ski. Hvězdná norská lyžařka nebude 31. prosince na startu, protože se soustředí na únorové mistrovství světa v Lahti. Jedenáctý ročník Tour de Ski potrvá do 8. ledna a běžce na lyžích čeká sedm závodů ve Švýcarsku, Německu a Itálii.

 

Facebook

Šestinásobná olympijská vítězka a majitelka rekordních čtrnácti titulů z mistrovství světa Björgenová v roce 2015 poprvé v kariéře vyhrála Tour de Ski a získala poslední velký titul, který jí ve sbírce chyběl. Loni v prosinci přivedla na svět syna Mariuse. Po mateřské pauze se letos vrátila do Světového poháru, v listopadu vyhrála ve finské Ruce první distanční závod sezóny a aktuálně jí patří čtvrté místo v celkovém pořadí.

Na startu Tour de Ski nebude ani obhájkyně prvenství z let 2014 a 2016 Therese Johaugová, jež má minimálně do poloviny února zastavenou činnost kvůli podezření z dopingu.

V norském týmu naopak figuruje Petter Northug, který v této sezóně startoval jen v Lillehammeru a skončil tam devátý ve sprintu a až 51. na volné desítce. Třináctinásobný mistr světa se před sezónou necítil fit a teprve hledá formu. Tour de Ski vyhrál v roce 2015, poté co mu letos v létě bylo vítězství přiřčeno po dodatečné diskvalifikaci vítězného krajana Martina Johnsruda Sundbyho kvůli porušení pravidel o dopingu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard