Kowalczyková ovládla skiatlon v Pchjongčchangu a slaví 50. výhru

Pchjongčchang

Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková vyhrála v Pchjongčchangu závod Světového poháru ve skiatlonu a dosáhla jubilejního 50. vítězství v seriálu. Z triumfu v SP se dvojnásobná olympijská šampionka i mistryně světa radovala po více než třech letech. Mezi muži zvítězil Rus Pjotr Sedov, čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

Justyna Kowalczyková se raduje z vítězství ve skiatlonu v korejském Pchjončangu.

Čtyřiatřicetiletá Kowalczyková, která vynechala Tour de Ski a do SP se vrátila po dvouměsíční pauze čtvrtým místem v pátečním sprintu, využila na olympijských tratích v Koreji absence kompletní světové špičky. V kombinovaném závodě na dvakrát 7,5 kilometru porazila druhou Američanku Elizabeth Stephenovou téměř o minutu. Třetí doběhla Japonka Masako Išidaová.

Více výher v SP než čtyřnásobná celková vítězka Kowalczyková, jež předchozí triumf slavila v lednu 2014 v Szklarské Porebě, má pouze Norka Marit Björgenová s 96 vítězstvími. V čele průběžného pořadí se dál drží Norka Heidi Wengová, Kowalczyková se posunula na 20. místo.

Ještě déle než Kowalczyková čekal na další prvenství v SP Sedov. Šestadvacetiletý pětinásobný juniorský mistr světa vyhrál v březnu 2012 patnáctku volně ve Falunu, od té doby se na stupně vítězů neprobojoval.

S více než dvacetisekundovou ztrátou si pro druhé místo doběhl Nor Daniel Stock, bronz ve finiši vybojoval jeho krajan Mathias Rundgreen. Průběžné pořadí vede Nor Martin Johnsrud Sundby s velkým náskokem před Rusem Sergejem Usťugovem.