Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková byla na MS ve snowboardkrosu dvanáctá

12. března 2017 12:36 - Sierra Nevada
(Aktualizováno: 12. března 2017 14:26)

Olympijská vítězka Eva Samková skončila na mistrovství světa ve snowboardkrosu dvanáctá, což je její nejhorší výsledek v kariéře. V semifinále vyjela z trati a v malém finále pak upadla. Jedenáctá skončila jiná česká reprezentantka Vendula Hopjáková, která naopak dosáhla životního úspěchu. Světový titul obhájila Američanka Lindsey Jacobellisová.

 

SnowNomads

Jednatřicetiletá Jacobellisová v závěru finálové jízdy těsně uhájila svůj pátý světový titul. Stříbro získala Francouzka Chloe Trespeuchová a třetí skončila Italka Michela Moioliová.

Samkové, která má tři tituly juniorské mistryně světa, se nepovedlo získat medaili na seniorském šampionátu ani na čtvrtý pokus. Nejlépe dopadla hned při premiéře v roce 2011 v La Molině, kde byla pátá. Po dnešním nezdaru si může spravit v závěru sezony náladu ve Světovém poháru, který před posledním závodem vede. Křišťálový glóbus může vyhrát poprvé.

Mistrem světa v mužském snowboardkrosu se stal Francouz Pierre Vaultier. Druhý muž průběžného hodnocení Světového poháru získal svou první medaili na MS. Rovněž premiérový cenný kov na světovém šampionátu vybojoval Španěl Lucas Eguibar, jenž před domácím publikem bral stříbro. Třetí byl mistr světa z let 2011 a 2013 Australan Alex Pullin.

Ve čtvrtfinále vypadli nejlepší dva závodníci posledního světového šampionátu Ital Luca Matteoti a Kanaďan Kevin Hill.

Další čeští reprezentanti, kteří postoupili z kvalifikace do dnešních vyřazovacích jízd, vypadli hned v úvodním kole. V osmifinále mužů neuspěl Jan Kubičík, ze čtvrtfinále žen nepostoupily Kateřina Louthanová a Sára Veselková.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (Španělsko):
Snowboardcross:
Muži:
1. Vaultier (Fr.)
2. Eguibar (Šp.)
3. Pullin (Austr.)
4. Baumgartner (USA)
5. Campbell (N. Zél.)
6. Lambert (Austr.)
...Kubičík (ČR) vyřazen v osmifinále.
Ženy:
1. Jacobellisová (USA)
2. Trespeuchová (Fr.)
3. Moioliová (It.)
4. Žekovová (Bulh.)
5. Petitová (Fr.)
6. Bruttová (It.)
...11. Hopjáková
12. Samková, Veselková a Louthanová (všechny ČR) vyřazeny ve čtvrtfinále.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.