Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková s Hopjákovou byly na SP ve snowboardcrossu druhé

21. ledna 2018 10:46 - Erzurum

Eva Samková a Vendula Hopjáková obsadily druhé místo v závodu dvojic na Světovém poháru ve snowboardcrossu v Erzurumu. Rychlejší byly jen Francouzky Chloé Trespeuchová a Nelly Moenneová Loccozová, které vyhrály i předchozí prosincový závod v Rakousku. Tam česká dvojice nestartovala, neboť obě snowboardistky byly v té době zraněné.

Video již není dostupné

sntv

Reprezentační trenér Marek Jelínek úspěch svých svěřenkyň ocenil. "Je to skvělý výsledek, když si uvědomíte, že si obě v prosinci prošly zraněním ramene, Eva navíc zprávou o smrti táty. Dnes obě ukázaly sílu, Vendy navíc potvrdila, že do světové špičky právem patří i ona," uvedl v tiskové zprávě.

Hopjáková se snažila vyvarovat chyb, které udělala v sobotu. "Vím, kde jsem chybovala včera, dnes jsem zlepšila start, klopenky jsem dnes nedala nejlíp, ale celkové to bylo lepší. Dojela jsem třetí a Eva nás ještě vytáhla na druhé místo," komentovala svůj výkon.

Samková v Turecku navázala na sobotní triumf z individuálního závodu. Necelý měsíc před obhajobou olympijského zlata si připsala osmé vítězství v SP, které věnovala zesnulému otci. Jednadvacetileté Hopjákové dnes pomohla k životnímu výsledku.

Česká dvojice dojela v semifinále druhá za Italkami, ve finále je ale dokázala porazit. Třetí za Samkovou a Hopjákovou skončily Kanaďanky Meryeta Odineová a Zoe Bergermannová.

Závod SP dvojic ve snowboardcrossu v Erzurumu (Turecko):
Muži:
1. Perathoner, Visintin (It.)
2. Hämmerle, Schairer (Rak.)
3. Holland, Deibold (USA)
...16. Koudelka, Kubičík (ČR)
Ženy:
1. Moenneová Loccozová, Trespeuchová (Fr.)
2. Hopjáková, Samková (ČR)
3. Odineová, Bergermannová (Kan.)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard