Stoch na můstku v Lillehammeru deklasoval ostatní skokany, Koudelka skončil poslední

Lillehammer

Vedoucí muž Světového poháru ve skocích na lyžích Polák Kamil Stoch vyhrál suverénně závod v Lillehammeru a připsal si šesté vítězství v sezoně. Ani druhý díl norského turné nevyšel Romanu Koudelkovi. Český reprezentant v prvním kole skočil 111,5 metru a obsadil poslední 49. místo mezi klasifikovanými závodníky. V neděli v Oslu byl Koudelka jen o jednu příčku lepší.

Kamil Stoch deklasoval v Lillehammeru konkurenci.

Stoch po šestém místě z Holmenkollenu exceloval. V obou kolech předvedl nejdelší skoky 140,5 respektive 141 metrů a krajana Dawida Kubackého porazil drtivým rozdílem téměř 28 bodů. Třetí skončil Nor Robert Johansson, který se probojoval na stupně vítězů podruhé v kariéře.

Pro třicetiletého Stocha to bylo 28. vítězství ve Světovém poháru, jímž se na šestém místě historického pořadí vyrovnal Němci Martinu Schmittovi. Rekordmanem je Rakušan Gregor Schlierenzauer s 53 triumfy.

Čtyři závody před koncem sezony vede Stoch celkové pořadí o 190 bodů před Němcem Richardem Freitagem, který byl dnes pátý, a míří za druhým křišťálovým glóbem v kariéře. Poprvé vyhrál rodák ze Zakopaného Světový pohár v roce 2014.

Stoch figuruje také v čele norské série Raw Air, jejíž celkový vítěz získá bonus 60 000 eur (1,53 miliónu korun). V její polovině vede před Johanssonem a dalším Norem Johannem Andrem Forfangem. Už ve středu čeká skokany její pokračování v Trondheimu, kde absolvují od 17:30 kvalifikaci.