Česko - Rumunsko 65:62Basketbalistky do 20 let vybojovaly návrat do elitní divize ME

Oradea

České basketbalistky do 20 let se vracejí do elitní divize mistrovství Evropy, ze které sestoupily v roce 2015. Tým trenéra Kena Scalabroniho potvrdil na šampionátu kategorie B roli jednoho z favoritů a prošel do finále po vydřené výhře 65:62 nad domácím Rumunskem, čímž si zajistil i jedno ze tří postupových míst.

Češky sice kvůli zraněním neměly k dispozici opory Julii Reisingerovou, Kristýnu Brabencovou a Michaelu Krejzovou, přesto potvrdily, že mají silnou generaci, a na turnaji vyhrály všech šest dosavadních soubojů.

Po jasných výhrách nad Běloruskem, Tureckem a Islandem následovala těsná vítězství nad Dánskem a Bulharskem a tým postoupil z prvního místa v základní skupině do semifinále. V něm Češky dobře začaly, ale Rumunky se udržely ve hře a rozhodlo se až v úplné koncovce. Nejlepší střelkyní týmu byla s 16 body Lucie Hošková.

V nedělním finále se Češky od 18:30 utkají s Běloruskem, které v základní skupině přehrály 65:58.