Basketbalistky USK se natrápily na výhru nad Žabinami

Brno

Dlouholeté suverénky basketbalové ligy hráčky USK se ve třetím kole ŽBL nečekaně nadřely na vítězství nad Žabinami Brno. Na palubovce šestého týmu minulé sezony vyhrály 83:58, před závěrečnou čtvrtinou ale vedly jen o 12 bodů. Druhou desetiminutovku vítězky předchozích osmi ligových ročníků dokonce o bod prohrály.

Basketbalistky USK, ilustrační foto

Dvouciferné vedení získaly Pražanky až v šesté minutě třetí čtvrtiny. V poslední čtvrtině už měly výrazněji navrch a souboj dosud neporažených týmů dotáhly k očekávanému vítězství. Nejplatnější hráčkou v týmu USK byla Američanka Alyssa Thomasová, která dala 20 bodů a doskočila osm míčů.

Žabiny Brno - USK Praha 58:83 (12:20, 30:37, 47:59)
Nejvíce bodů: Záplatová 18, Matuzonytéová 10, Malečková 9 - Thomasová 20, Režanová 13, Oblaková 12.