Volejbalistky Olomouce a Liberce zůstaly stoprocentní

Volejbalistky Olomouce a Liberce zůstaly po 3. extraligovém kole stoprocentní. Třetí výhru si dnes připsal také šampion z předchozích deseti sezon Prostějov, který ve čtvrtek ztratil bod s Olympem Praha.

Největší adeptky na titul Olomoučanky se představily na palubovce VK Brno, kde se hrála extraliga poprvé. Hanačky prohrály úvodní set 17:25 a ztratily první sadu v ročníku, zbytek zápasu byl už v jejich režii a připsaly si výhru 3:1.

První set prohrál také Prostějov ve Frýdku-Místku. Úřadující mistryně bez větších problémů vývoj otočily, ve třetí sadě povolily domácím jen devět bodů.

Naopak poprvé bez ztráty setu vyhrál Liberec, jenž po dvou výhrách 3:1 nad brněnskými celky zvítězil 3:0 ve Šternberku. Domácí volejbalistky uhrály proti Dukle maximálně 15 bodů v setu.