Házenkáři Karviné si vysokou výhrou v Hranicích upevnili vedení

Házenkáři Karviné deklasovali ve 13. kole extraligy Hranice na jejich hřišti 29:16 a upevnili si vedení v tabulce. Úřadující mistři mají v čele náskok tří bodů před Plzní a ještě utkání k dobru.

Radost házenkářů Dukly Praha po vítězství - ilustrační foto.

Desáté Hranice držely s favoritem krok pouze v prvním poločase, který prohrály o tři branky 10:13. V druhé části už střílela prakticky jen Karviná, kterou navíc držel vynikajícím výkonem brankář Nemanja Marjanovič. Od říjnové remízy v Kopřivnici si tak Baník připsal sedmou extraligovou výhru za sebou.

"Dnes to byl velmi koncentrovaný kolektivní výkon. I když první poločas nebyl podle našich představ a udělali jsme v něm zbytečně hodně technických chyb, pořád jsme vedli. Ve druhém poločase jsme přestali dělat hloupé chyby a ještě zlepšili obranu, za kterou byl opět výborný Nemo," uvedl karvinský trenér Marek Michalisko.