Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté začnou ME v Nizozemsku ve skupině se světovými šampiony

16. ledna 2019 19:07 - Brusel

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy utkají s mistry světa Poláky, domácími Nizozemci, Estonci, Ukrajinci a týmem z Černé Hory. Dnešní los v bruselském Atomiu je zařadil do skupiny D hrané v Amsterdamu a Rotterdamu.

 

AP Photo/ Luca Bruno

Mistrovství Evropy bude hrát 24 celků, šampionát se uskuteční od 13. do 29. září a prvně šampionát hostí čtyři země - Belgie, Francie, Nizozemsko a Slovinsko.

"Na mistrovství Evropy nebo světa jsem spokojen s každou skupinou, tam si už moc nemůžete vybírat. Pro kluky bude určitě výzva hrát proti mistrům světa, ale případný postup povede pravděpodobně přes Ukrajinu, Estonsko a Černou horu," komentoval los reprezentační trenér Michala Nekola na webu českého svazu.

"S losem jsem celkem spokojený. Skupiny jsou velmi vyrovnané. Favoritem jsou pro mě úřadující mistři světa Poláci a domácí Nizozemci. Náš tým na postup určitě má," věřil předseda svazu Marek Pakosta.

Na ME se český tým kvalifikoval z minulého šampionátu přímo díky sedmému místu. Při losu Češi figurovali na základě postavení v evropském žebříčku ve druhém koši. Z něj je vytáhl francouzský kouč Laurent Tillie, který od července do září roku 2005 krátce působil u české reprezentace. Skupinu D českému týmu vylosoval jedenáctiletý chlapec z bruselského klubu.

Z každé skupiny postoupí do play off čtyři celky. Hrát se pak bude také ve městech Apeldoorn, Brusel, Paříž a Nantes a finále bude hostit Francie.

Los ME volejbalistů (13.- 29. září):
Skupina A (Montpellier):
Francie
Itálie
Bulharsko
Portugalsko
Řecko
Rumunsko
Skupina B (Brusel/Antverpy):
Belgie
Srbsko
Německo
Slovensko
Španělsko
Rakousko.
Skupina C (Lublaň):
Slovinsko
Rusko
Finsko
Turecko
Makedonie
Bělorusko
Skupina D (Amsterdam/Rotterdam):
Nizozemsko
Polsko
ČR
Estonsko
Ukrajina
Černá Hora
ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.