Španělští házenkáři porazili na MS Egypt o čtyři góly

BRÉMY

Španělští házenkáři porazili na úvod mistrovství světa celek Egypta 33:29. Obhájci titulu po celý první poločas prohrávali a o svém vítězství rozhodli až díky zvýšenému úsilí v závěrečných minutách. Španělskou obranu zaměstnávali především autor jedenácti branek Ahmed Ahmar a Husajn Zaki, který se trefil osmkrát.

Egypt bude v neděli druhým soupeřem českých reprezentantů.

Bronzoví olympijští medailisté z Ruska se museli v duelu s korejskými házenkáři spokojit s bodem za remízu 32:32. Suverénně naopak do turnaje vykročili francouzští mistři Evropy nebo obhájci světového stříbra Chorvati, dokonce přes čtyřicet gólů svým soupeřům nastřílely celky Norska a Islandu.

Výsledky:
Skupina A: Slovinsko - Grónsko 35:21 (17:9), Tunisko - Kuvajt 34:22 (14:11)
Skupina B: Island - Austrálie 45:20 (26:9), Francie - Ukrajina 32:21 (17:8).
Skupina C: Polsko - Argentina 29:15 (12:9)
Skupina D: Španělsko - Egypt 33:29 (16:16), Česká republika - Katar 37:23 (18:11).
Skupina E: Norsko - Angola 41:13 (21:8), Maďarsko - Dánsko 30:29 (13:11)
Skupina F: Chorvatsko - Maroko 35:22 (18:11), Rusko - Korejská republika 32:32 (15:17).