Volejbalisté Liberce podlehli Odoleně Vodě, vedou České Budějovice

Liberečtí volejbalisté prohráli v 21. kole extraligy v Odoleně Vodě 2:3 a před závěrečným kolem základní části je na prvním místě tabulky vystřídaly České Budějovice. Vítězové Českého poháru doma porazili 3:0 Ústí nad Labem, které s nimi dokázalo držet krok jen v úvodním setu (25:23).

Ilustrační foto

Domácí univerzál Marek Šotola si připsal 18 bodů. "Rozhodl první set. Zvládli jsme těžkou koncovku, tím jsme si začali víc věřit a soupeře jsme zlomili. Ty dva další sety už jsme měli navrch," řekl spolupracovnici ČTK českobudějovický smečař Jiří Kraffer.

Liberec v Odoleně Vodě vedl 2:1 na sety, ale závěr patřil domácím. Vítězstvím 25:21 si vynutili tie-break, který vyhráli 15:13. V dresu Aera zaznamenal 26 bodů Marek Mikula, ještě o tři body více si připsal na straně hostů šestatřicetiletý univerzál Jan Štokr.

V boji o třetí příčku si polepšila Ostrava, která zdolala karlovarské mistry 3:1. Obhájci titulu klesli až na páté místo.