Rubriky:

Míčové sporty

Ostravští volejbalisté po výhře nad Aténami doufají v postup

31. ledna 2007 20:21 - OSTRAVA

Volejbalisté Ostravy porazili v závěrečném utkání základní skupiny D Ligy mistrů oslabený tým Panathinaikosu Atény 3:2. Ze čtvrtého místa mohou ještě doufat v postup do další fáze. Výběr trenéra Jaroslava Tomáše je však odkázán na večerní výsledky z dalších tří skupin. Na dálku jim konkurují Bělgorod, Podgorica, Paříž, Belchatow a Sofia.

Řecký velkoklub dopředu rezignoval na úspěch, když přiletěl bez čtyř klíčových hráčů včetně brazilských hvězd Danteho a Marcela. I rozpačitým výkonem plným nevídaných chyb a hluchých míst zůstal na míle vzdálen věhlasu evropského giganta.

Torzo Panathinaikosu dirigoval kolumbijský univerzál Agamez, přes nějž šla většina akcí. Zatímco v úvodu hosté kontrolovali vývoj na palubovce, závěr sady byl z jejich strany katastrofální. Řadou vlastních chyb doslova odevzdali set domácím, kteří selhání soupeře bez milosti potrestali.

Panathinaikos si pak částečně přece jen vyspravil reputaci. Brzy nabyl šestibodový náskok, který dokázal ubránit bezvadným blokem. Českého mistra povznesl až příchod nahrávače Kadlce za Zaťka. Na záchranu druhého setu už to sice nestačilo, ale ostravský mladík výrazně oživil mdlý projev svého týmu. Na smeči pookřáli američtí legionáři Burrow s Chingem, jenž nastoupil se zatejpovanými prsty na levé ruce, ale domácí celek nastartoval i se zdravotním handicapem.

Rozhodly chyby v koncovce

V třetím setu řecký mistr na soupeře neměl, zaostával ve všech směrech. Na podobný vývoj to vypadalo i ve čtvrté sadě. Domácím se rozehrál i reprezentační univerzál Konečný a útočili na celkové vítězství, ale v rozhodujících momentech Ostravu přibrzdil Agamez. Pomyslný souboj dvou univerzálů v koncovce sady jasně vyzněl pro Kolumbijce, jenž ovládl i úvod zkrácené hry. Za stavu 2:5 však DHL udělal sérii pěti bodů a v napínavém závěru prokázal více klidu.

Ostravský trenér Tomáš litoval promarněné příležitosti na hladší vítězství. "Vzhledem k oslabené sestavě soupeře to mohlo být lepší, ale hosté i v takovém složení odehráli kvalitní zápas. Především Prusalis na přihrávce a Agamez v útoku. Nám moc nezahráli oba mladí nahrávači, ale nemůžu jim nic vyčítat, protože jsou ještě mladí," řekl novinářům Tomáš.

Tým čeká rušný večer

Upozornil, že i výhra nad oslabeným Panathinaikosem má pro klub velký význam. "Takový výsledek je pro nás důležitý, i když nezaručuje postup. Ale kdyby mi někdo na podzim řekl, že uhrajeme pět vítězství, nevěřil bych mu," přiznal.

Celý tým zůstane až do pozdních večerních hodin na nohou. Víra v postup mezi hráči přetrvává. "Budeme průběžné výsledky kolektivně sledovat. I když ten výsledek zase tak moc optimistický není, já pořád věřím. Z týmů na čtvrtých místech máme nejlepší skóre," prohlásil blokař Jan Cerha.

Ostravu podle něj dnes trápila celý zápas nervozita. "Asi to pramenilo z důležitosti zápasu, nepodali jsme úplně maximální výkon. I tak je to obrovský úspěch. Nikdo nečekal, že právě my budeme týmem, který se bude do posledního kola prát o postup," řekl Cerha.

ČTK

Zrušit