Bitvu nejlepších týmů NBA vyhrál znovu Phoenix

NEW YORK

Souboj nejlepších týmů NBA vyhráli podruhé za sebou basketbalisté Phoenixu. Před necelými třemi týdny porazili Dallas až po druhém prodloužení, v neděli na domácí palubovce připravili lídrovi soutěže debakl 126:104. Dallas tak přišel o šňůru devíti vítězných zápasů, přesto lize nadále jasně kraluje.

Oba rivalové ze Západní konference tak vstoupí do play-off s vyrovnanou bilancí 2:2 ze vzájemných duelů. Phoenix zcela zastínil Dallas ve střelbě, v níž dosáhl úctyhodné úspěšnosti 65 procent, a hned jeho čtyři hráči se dostali nad 20 bodů.

"Měli výbornou strategii, kterou se jim podařilo zrealizovat, zatímco my jsme myšlenkami neopustili hotel," prohlásil kouč Dallasu Avery Johnson. "Potřebujeme trénovat. Kvůli programu jsme už nějakou chvíli neměli pořádný tvrdý trénink, a to nám teď hlavně chybí. Potřebujeme si vyjasnit pár věcí," dodal.

Phoenix předčil soupeře v rychlých protiútocích i střelbou zpod koše a první poločas vyhrál 60:56. Hosté se až příliš spoléhali na střelbu zdálky a poslední čtvrtinu vůbec nezvládli. Prohráli ji o 15 bodů. Střelecky se z domácího týmu zaskvěl především Leandro Barbosa s 29 body, o jeden méně měl nejlepší kanonýr Dallasu v zápase Josh Howard.

Lídr Východní konference Detroit si v prestižním utkání poradil s obhájci titulu z Miami 94:88. Při návratu do sestavy po otřesu mozku a nemoci se blýskl Richard Hamilton, který dal 19 bodů, z toho až na jeden koš všechny v druhé půli.

Na seznam účastníků play-off přibylo v neděli Toronto, kterému dala jistotu výhra nad Charlotte. Do bojů o titul zasáhnou Raptors po pěti letech.

Výsledky:
Detroit - Miami 94:88, Atlanta - Chicago 97:105, Indiana - San Antonio 100:99, Milwaukee - Washington 107:121, Phoenix - Dallas 126:104, LA Lakers - Sacramento 126:103, Boston - Cleveland 98:96, Toronto - Charlotte 107:94, Orlando - Minnesota 104:105 po prodl., Houston - Utah 83:86, Seattle - Denver 103:114, Golden State - Memphis 122:117.