Dallas si připsal v NBA 62. vítězství i bez Nowitzkého

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu pokračují v NBA ve vylepšování klubového rekordu, v úterý vyhráli už 62. zápas v sezóně. Vítězství v Sacramentu 97:93 dosáhli i bez nejlepšího střelce týmu Dirka Nowitzkého, který zůstal v hotelu s následky otravy z jídla.

Německého reprezentanta v útoku zastoupili Josh Howard s 29 a Jason Terry s 27 body, Mavericks se ale činili především v obraně. Soupeř měl úspěšnost střelby jen 39 procent, v závěrečných dvou minutách hosté navíc dvakrát zblokovali střelecké pokusy Rona Artesta.

"Prostě jsme se dneska soustředili na defenzivu. Věděli jsme, že hrát tak jako proti Phoenixu nemůžeme," prohlásil Jerry Stackhouse, který přispěl k vítězství Dallasu 23 body.

Bryant překonal hranici 19 000 bodů

Osmadvacetiletý Kobe Bryant nastřílel v utkání Los Angeles Lakers proti Denveru 39 bodů a stal se nejmladším hráčem v historii NBA, který dosáhl hranice 19 000 bodů. Domácím ale ani jeho výkon, ani triple-double Lamara Odoma k výhře nepomohly, týmu Nuggets podlehli 105:111.

V hostujícím mužstvu se dařilo zejména autorovi 31 bodů Carmelovi Anthonymu a Marcusovi Cambymu, který k 21 bodům přidal 20 doskoků a šest bloků. Denver přitom hrál bez trenéra George Karla, jehož třiadvacetiletý syn Coby podstoupil o den dříve sedmihodinovou operaci lymfatických uzlin. Tým koučoval asistent Adrian Dantley.

Zásadní krok k postupu do play off udělali obhájci titulu z Miami, kteří porazili Toronto 92:89 a vedou Jihovýchodní divizi. Po 16 bodech nastříleli v týmu vítězů Shaquille O'Neal a Udonis Haslem, v poslední čtvrtině však domácí málem přišli o desetibodový náskok.

Výsledky:
Charlotte - Washington 122:102, Indiana - Detroit 85:100, Miami - Toronto 92:89, LA Lakers - Denver 105:111, San Antonio - Seattle 110:91, Minnesota - Cleveland 88:101, Sacramento - Dallas 93:97, Memphis - Phoenix 111:116, Milwaukee - New Orleans 101:119.