Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Hermannová, Sluková - Bienecková, Schneiderová 2:0

Sluková s Hermannovou po nucené pauze v Gstaadu vyhrály

10. července 2019 11:49 - Gstaad
(Aktualizováno: 10. července 2019 22:14)

Po nucené zdravotní pauze se beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vrátily na turnaje vítězně. České jedničky na majoru v Gstaadu ve dvou setech porazily německou dvojici Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová a ve čtvrtek budou hrát o přímý postup do osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem naopak zahájili skupinu porážkou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sluková si před více než dvěma týdny zlomila malíček na noze a s Hermannovou proto musely oželet mistrovství světa v Hamburku, kde měly velkou šanci zaútočit na medaili. V horském švýcarském městečku Gstaadu skončily společně dvakrát páté a do prvního majoru sezony vstoupily vítězstvím nad Němkami 21:19 a 21:18.

"Doktoři říkali, že čerstvý vzduch prý Fredíkovi (pracovní název malíčku) prospěje, takže od středy s Baru startujeme," uvedla Sluková na facebooku. "Po více než měsíci od posledního zápasu jsme vkročily do turnaje výhrou. Druhá a velice důležitá pozitivní zpráva je, že prst drží a nevzdává to, ale logicky ještě trochu bolí. Obojí už teď znamená úspěch," dodaly nasazené čtyřky. Ve čtvrtek narazí na domácí Švýcarky Anouk Vergéovou-Dépréovou a Joanu Heidrichovou.

Perušič se Schweinerem na úvod skupiny A podlehli ruské dvojici Nikita Ljamin, Taras Myskiv 18:21 a 13:21. Ve druhém utkání se 17. pár z nedávného šampionátu v Hamburku střetne ve čtvrtek s domácí dvojicí Quentin Métral, Yves Haussener. Švýcaři dnes podlehli světovým jedničkám Andersi Molovi a Christianu Sörumovi z Norska rovněž 0:2.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):
Muži:
Skupina A:
Ljamin, Myskiv (16-Rus.) - Perušič, Schweiner (17-ČR) 2:0 (18, 13).
Ženy:
Skupina D:
Hermannová, Nausch Sluková (4-ČR) - Bienecková, Schneiderová (29-Něm.) 2:0 (19, 18).
ČTK

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.