Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky KP Brno povede v nové sezoně Slovák Kalný

13. července 2019 22:50 - Brno

Novým trenérem volejbalistek KP Brno se stal Slovák Matúš Kalný. Na lavičce sedmého celku uplynulé sezony extraligy vystřídal krajana Tomáše Samselyho.

 

http://www.vkprostejov.cz

Osmatřicetiletý Kalný přijde do Brna z Německa, kde dlouhodobě působí u reprezentace juniorů. Loni s nimi vyhrál mistrovství Evropy ve Zlíně a v srpnu se pokusí o další úspěch s tímto týmem na MS v Tunisu.

"Klub mě oslovil svým koncepčním plánem výchovy mladých perspektivních hráček nastaveným na delší období, což byla přesně moje pracovní náplň posledních sedmi let u německých juniorů. Takže jsem na nabídku kývl," uvedl na klubovém webu Kalný.

V české extralize ho čeká premiéra. "Ženský volejbal se postupně v posledních letech stále víc a víc přibližuje tomu mužskému. Svou fyzičností, parametry i všeobecnou volejbalovou jednoduchostí, kterou se prezentují muži," nebojí se přechodu k ženám.

ČTK

ČT sport Anglie - Austrálie dnes 09:15
20191019T09:15:00+0200
Anglie vs. Austrálie
Anglie vs. Austrálie
Anglie
Austrálie
ČT sport Nový Zéland - Irsko dnes 12:15
20191019T12:15:00+0200
Nový Zéland vs. Irsko
Nový Zéland vs. Irsko
Nový Zéland
Irsko

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.