Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Volejbalistky KP Brno povede v nové sezoně Slovák Kalný

13. července 2019 22:50 - Brno

Novým trenérem volejbalistek KP Brno se stal Slovák Matúš Kalný. Na lavičce sedmého celku uplynulé sezony extraligy vystřídal krajana Tomáše Samselyho.

 

http://www.vkprostejov.cz

Osmatřicetiletý Kalný přijde do Brna z Německa, kde dlouhodobě působí u reprezentace juniorů. Loni s nimi vyhrál mistrovství Evropy ve Zlíně a v srpnu se pokusí o další úspěch s tímto týmem na MS v Tunisu.

"Klub mě oslovil svým koncepčním plánem výchovy mladých perspektivních hráček nastaveným na delší období, což byla přesně moje pracovní náplň posledních sedmi let u německých juniorů. Takže jsem na nabídku kývl," uvedl na klubovém webu Kalný.

V české extralize ho čeká premiéra. "Ženský volejbal se postupně v posledních letech stále víc a víc přibližuje tomu mužskému. Svou fyzičností, parametry i všeobecnou volejbalovou jednoduchostí, kterou se prezentují muži," nebojí se přechodu k ženám.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.