Nizozemsko - Estonsko 3:0 Nizozemky a Italky na volejbalovém ME stále neztratily ani set

Budapešť/Bratislava

Nizozemské a italské volejbalistky stále procházejí mistrovstvím Evropy bez ztráty setu a mají na kontě čtyři vítězství. Obhájkyně stříbra Nizozemky dnes proti nejslabšímu účastníkovi skupiny C Estonsku nedopustily ani v jedné sadě vyrovnanou koncovku. Vicemistryně světa Italky sice proti Slovinsku vyhrály první set po dramatickém boji až 27:25, ale ve druhém ztratily jen osm míčů a pak už potvrdily své vedoucí postavení ve skupině B.

Čtyři výhry má na kontě také Německo, které v bratislavské skupině D porazilo v přímém souboji o první místo dosud rovněž neporažený domácí tým. Dosavadní suverénky skupiny A v Ankaře, úřadující mistryně světa i Evropy Srbky a domácí Turkyně nastoupí ke čtvrtým zápasů až ve středu a vzájemný duel je čeká v pátek.