Rubriky:

Míčové sporty

Cleveland podruhé porazil Detroit a vyrovnal semifinále NBA

30. května 2007 07:55 - CLEVELAND

Basketbalisté Clevelandu vyhráli i druhé domácí utkání v semifinále NBA proti Detroitu a vyrovnali stav série na 2:2. Na úterním vítězství 91:87 měl opět lví podíl domácí špílmachr LeBron James, který dal 25 bodů včetně dvou z trestných hodů čtyři sekundy před koncem, jimiž sebral soupeři možnost závěrečnou střelou otočit výsledek, nebo alespoň poslat zápas do prodloužení.

Jamesovi skvěle sekundoval ligový nováček Daniel Gibson, který nastřílel 21 bodů a byl stoprocentní při dvanácti šestkách. Jeho slavnější spoluhráč ale stejně jako v předchozím duelu opanoval poslední čtvrtinu, dal v ní 13 bodů, doskočil čtyři míče a Cavaliers třikrát skórovali po jeho finálních pasech, kterých v celém zápase vyslal jedenáct.

"Řekl jsem spoluhráčům, ať to na mně ve čtvrté části nechají, že udělám všechno pro to, abychom vyhráli," řekl James. Slib splnil a sebevědomí neztratil ani při klíčových šestkách v závěru zápasu, kdy se jej pokusil při přípravě na střelbu rozhodit vykročením a několika poznámkami Richard Hamilton.

"To jsem vynalezl já," žertoval pak James s poukazem na podobnou nepříliš sportovní akci, jíž se sám dopustil v loňském play off vůči Gilbertu Arenasovi. "Vlastně ne, poprvé to kdysi zkusil Scottie Pippen na Karla Malonea. To člověk musí jen zůstat soustředěný," dodal.

Nejlepším hráčem Detroitu byl s 23 body a devíti doskoky Chauncey Billups. Pátý duel se uskuteční ve čtvrtek na domácí palubovce Pistons v Auburn Hills a série se s určitostí ještě vrátí v sobotu do Clevelandu. Před rokem rozhodl o kolo dříve sérii mezi oběma soupeři ve prospěch Detroitu až sedmý zápas.

Play-off NBA - semifinále
Východní konference
Cleveland - Detroit 91:87 (stav série 2:2).

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.