V odvetě se Slovenskem čeští házenkáři vysoko prohráli

HODONÍN

Druhý zápas proti Slovensku českým házenkářům nevyšel a v Hodoníně soupeři podlehli 22:31. Ještě ve 22. minutě vedli svěřenci trenéra Pavla Pauzy 12:8, ale poté musel na čtvrt hodiny z palubovky zraněný Plšek a ostatní hráči se s jeho absencí nedokázali vypořádat. Do konce poločasu již ani jednou neskórovali, zatímco hosté sérií sedmi branek otočili vývoj zápasu.

"Druhý poločas byl z naší strany špatný. Hráli jsme nedůrazně a alibisticky, navíc se zranil Lehocký, takže jsme dohrávali s torzem mužstva," řekl ČTK trenér Pauza.

Dalším soupeřem českého týmu v přípravě na play off o postup na mistrovství Evropy s Lotyšskem bude Island. V úterý 5. června se oba výběry utkají v Zubří a o den později v Bystřici pod Hostýnem.

Česko - Slovensko 22:31 (12:15)
Sestava a branky ČR: P. Štochl, J. Štochl - Opálka, Zdráhala 1, Prachař 2, Říha 3, Lehocký 4, Motl 3, Vtípil 2, Plšek 5, Stehlík 1, Řezníček. Nejvíce branek SR: Šulc 7/3, Urban 7, Pekár 5.
Rozhodčí: Kavulič (SR), Skružný (ČR). Sedmimetrové hody: 4/0 - 5/3. Vyloučení: 9:7. Diváci 120.