Míčové sporty

Házenkářky Písku vyhrály drama ve Zlíně a jsou třetí

21. října 2019 06:31 - Praha

Házenkářky Písku vyhrály dramatický zápas 7. kola ve Zlíně a v interligové tabulce se vyšplhaly na třetí místo. Sokolky dnes zvítězily 28:27 a dostaly se před slávistky, které si stejně jako mistrovský Most předehrál zápas již ve středu.

Luděk Peřina, ČTK

Písek rozhodl zápas ve zlínské hale až v závěru. Ještě ve 48. minutě totiž favorizovaný hostující tým prohrával 20:23, ale po stíhací jízdě nakonec bral oba body.

"Myslím si, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Celé utkání bylo vyrovnané, o poločase jsme o dvě branky vedli, nakonec jsme o gól vyhráli. Pro nás to má šťastnější konec," řekl písecký kouč Josef Keclík.

MOL interliga házenkářek - 7. kolo:
Veselí nad Moravou - Dunajská Streda 33:24 (17:12)
Nejvíce branek: Kubáčková 8, Víchová 5, Kučerová 5/4 - Straková 8, Bíziková 8/1, Kozmová 2.
Olomouc - Hlohovec 36:20 (17:11)
Nejvíce branek: Závišková 9, Kašpárková 7, Patrnčiaková 6/1 - Czuczorová a Kolečiánová po 5, Slamková 3.
Poruba - Prešov 30:23 (17:8)
Nejvíce branek: Smetková 7, Konečná a Desortová po 5 - Klučková 7/3, Vargová 5, Holubová a Vencuríková po 3.
Zlín - Písek 27:28 (14:16)
Nejvíce branek: Kolářová 8/1, Kříčková 4 - Kubišová 7, Kvášová 7/2, Pešková 5.
Šaľa - Bánovce nad Bebravou 42:20 (22:6).

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.