České basketbalistky porazily v Itálii Turecko 85:78

PORTO SAN GIORGIO

České basketbalistky porazily ve svém prvním vystoupení na turnaji v italském Porto San Giorgiu Turecko 85:78. Českému týmu v pátek vyšel dokonale vstup do utkání, po přesných a rychlých kombinačních akcích získal hned v první čtvrtině dvanáctibodový náskok. Dařilo se zejména Vítečkové, která byla s 25 body nejlepší střelkyní utkání.

Eva Vítečková (č. 15) svými pětadvaceti body výraznou měrou přispěla k výhře ČR nad Tureckem.

Tureckým hráčkám se sice podařilo do konce poločasu srovnat krok, po změně stran ale opět české basketbalistky zvýšily obrátky a po půlhodině hry už vedly rozdílem 23 bodů. V poslední čtvrtině český celek výrazně polevil, příležitost dostaly postupně všechny hráčky a turecké basketbalistky dokázaly porážku výrazně zkorigovat.

V sobotu od 20:00 čeká reprezentantky utkání s domácí Itálií.

Česko - Turecko 85:78 (31:19, 51:38, 77:54)
Nejvíce bodů: Vítečková 25, Hartigová 10, Uhrová a Mokrošová po 9 - Yilmazová 18, Horosanová 16, Tuncluerová 12.