Basketbalistky Itálie potrápily v úvodu ME favorizované Rusky

CHIETI

Favorizované basketbalistky Ruska se hodně trápily v zahajovacím utkání mistrovství Evropy v Itálie, když ve skupině C porazily Itálii pouze pětibodovým rozdílem 60:55. V prvním zápase skupiny A, kde hrají i české basketbalistky, porazilo v pondělí Lotyšsko Turecko 73:62.

Utkání bylo vyrovnané pouze v úvodní čtvrtině. V dalším průběhu se prosadily přesněji zakončující lotyšské basketbalistky. Turecký tým postrádal přesnější kombinační souhru. Zazářily sice Yilmazová s Horasanovou, které zaznamenaly po 21 bodech, ostatní spoluhráčky zůstaly ale hodně v jejich stínu.

Německo přehrálo po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Rumunsko 85:78. Roli favoritek potvrdily Španělky, které bez větších problémů zvítězily nad Běloruskem 76:62.

Italky kladly Rusku nečekaně tuhý odpor, ještě v závěrečné čtvrtině po tříbodovém koši nejlepší střelkyně utkání Macchiové se podařilo Italkám vyrovnat na 44:44. Teprve v závěru se nervózně a nepřesně hrajícím Ruskám podařilo vypracovat pětibodový náskok.

Také Francie měla až nečekaně mnoho práce s Řeckem, které drželo krok se soupeřkami zejména agresivní hrou v obraně.

Až nečekaně snadno Belgie porazila Litvu. O výsledku rozhodl hned začátek zápasu, v němž získaly Belgičanky náskok 12 bodů. Naopak po vyrovnaném úvodním poločase si Srbsko zajistilo vítězství nad Chorvatskem po výborném výkonu ve druhé půli, kterou vyhrálo rozdílem dvaceti bodů.

ME basketbalistek - Itálie
Skupina A - Vasto
Turecko - Lotyšsko 62:73 (18:18, 32:38, 49:59)
Skupina B - Lanciano
Rumunsko - Německo 78:85 (19:25, 40:42, 59:68), Belgie - Litva 68:53 (21:9, 32:19, 57:35)
Skupina C - Chieti
Itálie - Rusko 55:60 (18:22, 31:34, 39:42), Francie - Řecko 58:50 (17:13, 27:19, 40:32)
Skupina D - Ortona
Bělorusko - Španělsko 62:76 (12:18, 27:40, 51:60), Srbsko - Chorvatsko 88:70 (16:21, 38:40, 62:56)