Basketbalistky Lotyšska překvapivě vyřadily Francii

CHIETI

O první překvapení ve čtvrtfinále mistrovství Evropy basketbalistek se postaralo Lotyšsko, které ve čtvrtek porazilo favorizovanou Francii 66:62. Necelých pět minut před koncem prohrávaly Francouzky už o čtrnáct bodů, jejich pozdní finiš už na zvrat nestačil.

S výjimkou úvodních minut a dramatického závěru si Francouzky neuměly poradit s takticky chytrou hrou soupeřek, které měly svou hru postavenou na důrazné obraně. Na francouzském týmu byla patrná únava ze středečního večerního utkání se Srbskem. Po ztraceném náskoku v úvodu utkání převládala ve výkonu Francouzek křečovitost a hra bez nápadu. Lotyšky těžily z týmového pojetí hry, jejich hnacím motorem byly Basková s Jansoneovou.

Ve druhém dnešním čtvrtfinále nastoupí ve 21:00 české obhájkyně titulu proti Bělorusku.