Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Lotyšska překvapivě vyřadily Francii

4. října 2007 20:30 - CHIETI

O první překvapení ve čtvrtfinále mistrovství Evropy basketbalistek se postaralo Lotyšsko, které ve čtvrtek porazilo favorizovanou Francii 66:62. Necelých pět minut před koncem prohrávaly Francouzky už o čtrnáct bodů, jejich pozdní finiš už na zvrat nestačil.

S výjimkou úvodních minut a dramatického závěru si Francouzky neuměly poradit s takticky chytrou hrou soupeřek, které měly svou hru postavenou na důrazné obraně. Na francouzském týmu byla patrná únava ze středečního večerního utkání se Srbskem. Po ztraceném náskoku v úvodu utkání převládala ve výkonu Francouzek křečovitost a hra bez nápadu. Lotyšky těžily z týmového pojetí hry, jejich hnacím motorem byly Basková s Jansoneovou.

Ve druhém dnešním čtvrtfinále nastoupí ve 21:00 české obhájkyně titulu proti Bělorusku.

ME basketbalistek - čtvrtfinále
Lotyšsko - Francie 66:62 (13:10, 28:18, 44:40)
Nejvíce bodů: Basková 17, Jansoneová 14, Jekabsoneová-Zogotaová 12 - Grudaová 14, Sauretová-Gillespieová 10, Lawsonová-Wadeová 8.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.