Rubriky:

Míčové sporty

Washington zažívá nejhorší vstup do NBA za patnáct let

4. listopadu 2007 08:25 - NEW YORK

Basketbalisté Washingtonu prohráli na začátku nové sezóny NBA i třetí zápas za sebou, což se jim stalo naposledy v roce 1992. V sobotním utkání podlehli Wizards ve své hale Orlandu 82:94. Hosté rozhodli duel v poslední čtvrtině, v jejímž úvodu ještě prohrávali, v závěrečných minutách je dovedl k vítězství Hedo Turkoglu.

Golden State prohrál v Utahu 110:133, třebaže měl ve svém středu nejlepšího střelce sobotního programu ligy Ala Harringtona, autora 38 bodů. Vítězní Jazzmani naposledy dosáhli tak vysokého bodového součtu před deseti lety, tehdy k tomu však potřebovali i prodloužení.

Mnohem pečlivěji zato bránila obě mužstva v utkání Milwaukee - Chicago, v němž domácí zvítězili 78:72. Philadelphia prohrála s New Jersey, v jehož týmu si Jason Kidd připsal triple-double za 16 bodů, 14 doskoků a deset asistencí. Tento ceněný kousek se Kiddovi podařil v NBA už poosmaosmdesáté.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.